|  Styl
čt 24. dubna, svátek má Jiří, zítra Marek
Zdraví
📷
+ 3
Poradíme vám, jak přírodní cestou vyléčit záněty /  Depositphotos

Při chronických problémech vsaďte na byliny, které mají léčivé schopnosti

12. června 2021 | 08:54
 115   0   /  Zuzana Procházková
Záněty nás můžou pěkně potrápit. Zatímco na akutní potíže se nasazuje krátkodobá cílená léčba, u těch chronických je to komplikovanější. Své zdraví však můžete podpořit užíváním několika bylin, které si se záněty v těle hravě poradí.

Chronické zdravotní potíže mohou být velmi záludné. I když se projevují minimálně, z dlouhodobého hlediska mají na fyzické i psychické zdraví negativní vliv. Vysilují nás, ničí imunitu a mohou vést i k nadváze.

V případě, že nechcete dlouhodobě užívat léky, naskýtá se druhá možnost. Můžete nad svými chronickými záněty vyzrát přírodní cestou, a to díky několika vybraným bylinám, které bojují proti chronickým nemocem.

Kontryhel

Kontryhel je léčivá rostlina, trvalka, kterou v České republice můžeme nalézt na loukách, pastvinách, a ve vlhkých lesích či kolem potoků. Kontryhel se používá nejčastěji v sušené formě, ze které se připravují léčivé nálevy nebo tonika.

A jaké jsou účinky kontryhele? Bylina bojuje proti trávicím, dýchacím i močovým zánětům. Dále podporuje plodnost a zlepšuje pravidelnost menstruačního cyklu. O pozitivních účincích kontryhele na ženský reprodukční systém se můžete dočíst více v této vědecké zahraniční studii.

Sporýš

Na zázračné a afrodiziakální účinky užívání sporýše se věřilo už ve starověkém Egyptě, kde na něj nedali dopustit. Sporýš lékařský, jinak také Verbena officinalis, je ceněný pro své protizánětlivé schopnosti, přičemž zároveň tato bylina tlumí bolest.

Sporýš se tak často využívá na léčení bolavých kloubů nebo na zklidnění žaludku. Navíc detoxikuje a podporuje činnost jater. Není však vhodný pro těhotné ženy. A jak jej užívat? Připravit si můžete voňavý čaj ze sporýše, čerstvé listy lze přidat přímo do salátu nebo si můžete zakoupit mast a aplikovat ji na bolavá místa.

Zlatobýl

Třetí zázračnou bylinou je zlatobýl. Tuto vysokou žlutě kvetoucí trvalku můžete spatřit téměř kdekoli v naší přírodě. Stejně tak se s velkou oblibou sadí do kvetoucích trvalkových záhonů. Mnozí však netuší, jaký poklad na zahradě mají. Zlatobýl je považován za antibakteriálního siláka, jehož největší předností je boj proti zánětům močových cest. Podrobně se tomu věnuje tato odborná studie.

Zlatobýl je po brusinkách druhou nejužívanější bylinou ve formě čaje či v prášcích na akutní záněty močových cest. Dále se užívá při potřebě odvodnění, a také je skvělým pomocníkem v boji s ledvinovými kameny. Dále čtěte: Užijte si pobyt venku bez dotěrného hmyzu díky třem trikům.

Prohlédnout galerii
📷
3
Nejčtenější články
Vyrobte si věnec ze skořápek od vajec. Tvoření může být krásná jarní aktivita pro celou rodinu
Tajemství smíšené výsadby: Pěstujte rajčata společně s bylinkami a květinami, které jim prospívají. Úroda vás mile překvapí
Velikonoční piškotová roláda s krémem z bílé čokolády. Vypadá jako z cukrářského časopisu a chutná ještě lépe
Jak chytře využít zbytky ze zeleniny? Z odřezků mrkve, petržele, cibule, česneku či celeru si můžete snadno vypěstovat zeleninu novou
Další články
Zavřít reklamu