Tělová másla jsou novým trendem v péči o pokožku, dokonale totiž hydratují
Síla tuhého tělového másla spočívá především v ingrediencích, ze kterých jsou připravována. Obvykle se jedná o bambucké či kakaové máslo, olivový olej a včelí vosk. Dohromady tak pokožku nejen skvěle hydratují, ale díky včelímu vosku je hydratace v pokožce uchována v podobě ochranného filmu, který vosk na kůži vytvoří.
Jak tělové máslo funguje
Předností tělových másel je především opravdu důkladná hydratace pokožky, jaké pomocí běžných tělových produktů nedosáhneme. Důvodem je právě použití hustých přírodních másel při jejich výrobě, stejně jako olejů. Dohromady pak tyto suroviny obsahují opravdu bohaté živiny, které i velmi vysušenou pokožku brzy skvěle hydratují.
Tělová másla se fakticky rozpouští až na pokožce, tedy při tělesné teplotě. Je to z toho důvodu, že tělová másla neobsahují prakticky žádnou vodu, která je běžná u obvyklých tělových produktů. Proto se rozpouštějí až na kůži a zajišťují velmi efektivní hydrataci.
Jaké jsou druhy tělových másel
Pokud se rozhodnete tělové máslo vyzkoušet, máte opravdu na výběr. Na trhu existuje celá řada různých druhů másel a každé z nich má více či méně vlastní speciální složky. To ovlivňuje nejen množství přírodních živin, jež se v másle nacházejí, ale také to, jak másla fungují.
Některá tělová másla se vstřebávají do pokožky rychleji, jiná zase pomaleji. Vybírat tak můžete například z již zmiňovaných bambuckých či kakaových másel, ale také z levandulových, vanilkových nebo třeba mangových másel.
Tělová másla jsou každopádně mnohem silnějšími bojovníky se suchou pokožkou než klasická tělová mléka, která se používají nejčastěji. Ty obsahují, jak již bylo řečeno, i přísady na bázi vody, a proto se rychle do pokožky vstřebají, ale jejich účinnost je proti máslu mnohem menší.
Další výhodou másel je i to, že například takové bambucké máslo dokáže pokožku nejen hydratovat, ale zároveň umí ulevit i od ekzémů či drobných spálenin od slunce. V neposlední řadě bambucké máslo dokáže bojovat i proti vráskám a řada žen ho tedy používá i na obličej. Dále čtěte: Jak se v létě správně starat o pihy v obličeji.


