Účinnou zbraň proti mšicím si vyrobíte snadno z rajčatových listů
Zaštipování rajčat má své důvody. Díky tomu můžete získat větší a kvalitnější úrodu. Není to nic složitého. Stačí rukou vylomit boční výhon, který se objeví za listem. Díky tomu se k plodům dostane více slunečního světla, což vede k jejich snadnějšímu dozrávání. Současně je rostlina více chráněna před napadením plísněmi či houbami, které mají rády vlhké prostředí, a zbytečně se nevysiluje. Nicméně zaštipnuté stonky a listy můžete ještě dále vyžít v boji proti mšicím.
Nenáviděné mšice
Mšice patří k nejčastějším a nejobtížnějším škůdcům. Rostlinám škodí tím, že vysávají šťávu z listů stromů, keřů i dalších květin. Nejčastěji si smlsnou na mladých částech rostlin, které jsou nejšťavnatější. Jejich řádění nakonec může skončit až úhynem rostliny. Proto je potřeba proti nim zasáhnout skutečně včas.
Využijte sílu přírody
Spousta lidí utrácí každým rokem stovky korun za drahé postřiky. Přitom mnohdy stačí využít sílu přírody, protože i zde se najde celá řada velmi účinných prostředků proti škůdcům i plísním. A to se týká také rajčat. Jejich listy totiž obsahují alkaloidy, které účinně hubí škodlivý hmyz, mšice nevyjímaje. Příprava takového postřiku je navíc velice jednoduchá.
Potřebujete
- 80 g nasekaných listů z rajčat
- 1 litr vody
- trochu mýdla
- láhev s postřikovačem
Postup
Nasekané listy namočte přes noc do 1 litru vody. Ráno výluh sceďte, nalijte do láhve, přidejte trochu mýdla a můžete začít používat. Tento snadný postřik je velice účinný na zahradní i pokojové rostliny.
Tip na závěr
Mšice můžete zkusit odpudit ještě dříve, než napadnou vaše rostliny. Jednoduše do květináče zapíchněte sirku. Síra, z níž jsou vyrobeny hlavičky sirek, totiž mšicím opravdu nevoní, takže se takové rostlině vyhnou. Proti mšicím jsou účinné také vosičky, o nichž jsme psali zde.
Zdroj info:www.thespruce.com, luv2garden.com.


